Orkiestry Dęte podczas Jarmarku

Niewątpliwie jednym z najciekawszych wydarzeń towarzyszących Jarmarkowi Św. Dominika była rewia Orkiestr Dętych. Zwiastunem II Festiwalu była sobotnia wieczorna parada na Długim Targu. Właściwy Festiwal i pokaz rozpoczął się jednak w niedziele o godzinie 12:00 pod Zieloną Bramę. Właśnie z tamtąd, w rytmie marszowym, wyruszyło szpalerem przez Długi Targi 6 orkiestr dętych. Wpaniała parada wzbudziła podziw ogromnej liczby turystów przechadzających się po Gdańsku.

Orkiestry dotarły do Targu Węglowego gdzie rozpoczął sie pokaz. Dokonano efektownych prezetnacji utworów muzycznych, a także muzyczno-wokalnych ("Konik na biegunach" - przebój Urszuli) odgrywanych jednocześnie przez wszystkie orkiestry. Dopracowana choreografia podkreślała profesjonalne podejście do Festiwalu i wzbudziła zachwyt zebranej publiczności. Największe owacje przyniosło oczywiście wykonanie znanych standardów klasycznych i rozrywkowych. Po prezentacji i przywitaniu wszystkich ropoczeły się pokazy pojedynczych orkiestr.

Całodniową imprezę zakończyły wybory Najsympatyczniejszej Tambourmajorki Festiwalu.

Należy podkreslić, że dzięki słonecznej pogodzie, rozbrzmiewającej wszędzie muzyce oraz wspaniałym kolorowym kreacjom zespołów wydarzenie to stanowiło atrakcyjną alternatywę dla "handlowego" jarmarku.

Wybrane zdjęcia:
(klinknij aby zobaczyć powiększenie)